יוגה צחוק
מוצרים

שרית מנחת - יוגה צחוק


 

שרית מנחת יוגה צחוק- חוויה מהנה ומרגשת שחרור ופתיחות.

יוגה צחוק, מעבר להיותה חוויה מהנה ומרגשת, הינה טכניקת רפואה משלימה גופנית ונפשית יעילה ביותר. מעבר לכך שכמעט כל תרבות שחיה על פני כדור הארץ ייחסה לצחוק סגולות חיוביות ומרפאות, גם מחקרים רפואיים רבים מודרניים אשר נערכו בעשורים האחרונים מראים באופן מדעי שצחוק הוא אחד הדברים הבריאים ביותר שיכול אדם להעניק לעצמו – מדובר בפעולה טבעית של הגוף אשר הינה בו זמנית מהנה ומועילה לבריאות, ללא צורך בשימוש בגורם חיצוני להשגת התוצאות הללו (כמו תרופות).שיעור יוגה צחוק הינה אחת מטכניקות הרפואה המשלימה היחידות בעולם אשר עושות שימוש מושכל בצחוק לשם שיפור הבריאות ורמת החיים. בשילוב עם טכניקות נשימה נכונה אשר מקורן בחוכמת היוגה העתיקה (אשר גם הן הוכחו מדעית כתורמות לבריאות), יוגה צחוק מתגלית כחוויה מועילה לבריאות ממש כשם שהיא מהנה.

 

 

יוגה צחוק – מצחיק להיות בריא

 

מפתיע לגלות עד כמה תרגילי יוגה צחוק תורמת לבריאות הגוף, לחוסנו ולתפקודו:

 

  • יוגה צחוק מסייעת בהורדה במשקל, חיטוב הבטן ופיתוח סיבולת לב ריאה. אמנם זה לא נראה כך, אולם יוגה צחוק הינה התעמלות לכל דבר – מחקרים שונים מראים שצחוק ממושך ומתגלגל הינו פעילות אירובית אפקטיבית ביותר – בשעת צחוק אחת ניתן לשרוף עד 500 קלוריות, בדומה לפרק זמן מקביל של ריצה או פעילות במכון כושר. אולם בשונה מפעילויות אלו, צחוק איננו כה משעמם או מונוטוני... במילים אחרות, סדנת צחוק הינה למעשה אימון גופני מהנה ומיוחד אשר מסייע בפיתוח סיבולת לב ריאה, הורדה במשקל וגם חיטוב שרירי הבטן (האם אי פעם כאבה בטנכם מרוב צחוק...? אלו למעשה שרירי הבטן פועלים).
  • יוגה צחוק מסייעת בהורדת לחץ הדם, משחררת לחצים פיזיים מהגוף ואפילו משפרת את מראה העור. כל זאת תודות לתכונתו המופלאה של הצחוק להגביר את קצב זרימת הדם בגוף, בדומה לפעילויות ספורטיביות אחרות. הגברת קצב זרימת הדם מספר פעמים בשבוע מאפשר לדם להגיע באופן יעיל יותר למקומות שונים בגוף. כתוצאה מהגברת קצב זרימת הדם פעילות המערכות השונות בגוף משתפרת, שיפור המביא לתחושת רעננות ומרץ בחיי היום יום, הורדת לחץ הדם, שיחרור לחצים ומראה עור רענן יותר, שכן הדם זורם יותר טוב תחתיו. חשוב לציין שעקב תכונתו של הצחוק כמשחרר לחצים, יוגה צחוק מסייעת לסובלים מנדודי שינה לחזור לדפוסי שינה סדירים ובריאים.  
  • יוגה צחוק מחזקת את המערכת החיסונית של הגוף. מחקרים אקדמאיים רבים מסיקים כי לאחר סדנת צחוק, או למעשה כל פרק זמן בו התקיים צחוק אינטנסיבי וממושך, כמות תאי הדם הלבנים והנוגדנים בגוף עולה באופן משמעותי. בנוסף לכך, ידוע שצחוק מעסה את האיברים הפנימיים וכך ממריץ ומחזק את פעולתם, ומעודד אותם לפעול באופן מיטבי. ואכן, אנשים רבים אשר מתרגלים יוגה צחוק באופן קבוע מעידים על ירידה משמעותית בהדבקות וחומרת מחלות כשפעת או הצטננות. מעבר לכך, מתרגלי יוגה צחוק אשר סבלו מכאבים ומחלות כרוניות קשות יותר כאלרגיות, אסטמה ואפילו סרטן העידו על שיפור ניכר במצבם והקלה משמעותית בכאבים. לפיכך ניתן לומר כי יוגה צחוק מסייעת בשיפור בריאות לקוייה ומהווה טיפול רפואי מקדים ומונע.
  • יוגה צחוק מסייעת בשיכוך כאבים כרוניים. מחקרים רבים מראים כי צחוק משחרר אדרופינים – הורמון אשר מהווה משכך כאבים טבעי בגוף. מתרגלי יוגה צחוק רבים אשר סבלו במשך שנים מכאבים כרוניים חמורים יותר או פחות (החל ממיגרנה ועד לכאבי שרירים, עצמות ופרקים) מדווחים כי תרגול קבוע של יוגה צחוק ויישום העקרונות הנלמדים במהלך סדנאות צחוק בחיי היום יום עזרו להם להתמודד עם הכאבים היומיים מבלי להסתמך על משכחי כאבים חיצוניים. 

 

 

 

סדנת יוגה צחוק – נפש בריאה היא נפש צוחקת

 

יוגה צחוק הינה טכניקה אשר לא רק מסייעת לבריאות הגוף, אלא גם לבריאות הנפש ושיפור אורח החיים באופן כללי:

 

  • יוגה צחוק מסייעת במציאת האושר הפנימי, משפרת את מצב הרוח, מסייעת להתגבר על משברים ודכאונות ומסייעת בפיתוח ראיית עולם חיובית. צחוק הוא ביטוי של אושר מאחר וצחוק הוא אחד הדברים המהנים ביותר שיש. לפיכך, מרבית האנשים מחפשים אמצעים שונים אשר יסייעו להם לצחוק וכך להיות מאושרים למספר רגעים – תוכנית טלוויזיה, חברים, בדיחות, ולעיתים קרובות גם משקאות משכרים ואף סמים. יוגה צחוק שוללת את הצורך בהסתמכות על אמצעים חיצוניים לצחוק ולהיות מאושר. יוגה צחוק מאפשרת לכל אדם למצוא את האושר הפנימי שבו, להיות מודע לו ולדעת כיצד למצוא אותו שוב בכל רגע. לפיכך יוגה צחוק מסייעת לשמור על מצב רוח חיובי, להתגבר על משברים ולראות את הטוב בחיים ולא את הרע. חשוב לציין כי מחקרים רבים מעידים על כך שאנשים מאושרים לרוב בריאים יותר מאנשים שאינם מאושרים, כך שמציאת האושר הפנימי שבכל אדם הינה למעשה גם שמירה על הבריאות הגופנית כשם שמציאתו הוא שמירה על הבריאות הנפשית.
  • יוגה צחוק מסייעת ביצירת חיי חברה איכותיים ומספקים יותר. אנשים אשר מרבים לצחוק מפתחים ראיית עולם חיובית ואופטימיות. הם נינוחים בהתנהגותם ומקרינים שלווה כלפי חוץ – תכונות אשר מעודדות אנשים להתקרב ולהתחבר האחד עם השני במהירות. כמו כן, יוגה צחוק מגבירה את הביטחון העצמי מאחר והמתרגלים אותה לומדים להרגיש בנוח עם גופם בכל מצב.
  • יוגה צחוק הינה עיסוק רוחני אשר מסייע להתפתחות הרוח והנפש. מתרגלי יוגה צחוק אשר בוחרים לפתח את הצד הרוחני של טכניקה זו מסוגלים להשתמש בצחוק ממושך ועמוק כתרגול רוחני. השילוב של צחוק, נשימות יוגיות והכוונת התודעה כלפי פנים מכניס את המתרגל למצב של מדיטציה עמוקה. בדומה לטכניקות רוחניות אחרות כיוגה מסורתית, התמדה בפן הרוחני של יוגה צחוק תביא את המתרגל למצב של איזון ואיחוד בין גופו ונפשו, ובינו לבין היקום הסובב אותו.
איתן חדפסותרחי המלך יגורגי 11 תל אביב  טל:  03-6200625  פקס:  03-6200625 דאו''ל:  eitanprint1@walla.com
  מאמנת אישית  |  אימון אישי ועסקי  |  אימון אישי לחיים  |  יוגה צחוק   עיצוב ובניית אתרים אימג'קום